Návrat na hlavní stranu ZIKADO.cz

Vyhledávání inzerátů

březen 2016

Kotlíková Dotace - získejte 127 500 Kč na tepelné čerpadlo

Na konci roku 2015 byly vypsány výzvy jednotlivých krajů k dotačnímu programu Kotlíková dotace.

tepelné čerpadlo

Na konci roku 2015 byly vypsány výzvy jednotlivých krajů k dotačnímu programu Kotlíková dotace. Možnost žádat až o 85 % pořizovacích nákladů z max. částky 150 tis. Kč, při výměně starého kotle za tepelné čerpadlo, tak mají všichni majitelé rodinných domů. Tím pádem mohou vlastníci objektů dostat až 127 500 Kč, což je zatím nejvyšší částka, kterou stát kdy podporoval tepelná čerpadla.

Pro Zlínský kraj bylo v první vlně uvolněno ve dvou etapách 160,5 mil. Kč, pro Olomoucký kraj 124 mil. Kč a pro Moravskoslezský 490 mil. Kč. Počet uspokojených žadatelů bude samozřejmě v jednotlivých krajích rozdílný.

Žadatelé jsou povinni doložit Energetický štítek budovy, případně návrh energetického specialisty na mikroopatření pro daný objekt. Ve všech krajích jsou již zpracovány metodické postupy, které jsou dostupné na stránkách krajských úřadů se všemi dalšími podmínkami pro žadatele. Příjem žádostí bude zahájen podle jednotlivých krajů a začíná 25. 1. 2016 v kraji Zlínském, a proto neotálejte a obraťte se na nás včas, abychom vám zajistili vše potřebné pro úspěšné vyřízení žádosti.

Tým TEZAMO